Banner
Poka/Ukryj Toggle

Centrum Duchowości

WITAMY

Świadectwa

Fundament
8-dniowe
Synteza
 
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
 
 
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
 
8-dniowe PDF Drukuj Email

Terminy rekolekcji 8-dniowych
Formularze zgłoszenia

Św. Ignacy w Manrezie Ćwiczenia Duchowe zwane rekolekcjami ignacjańskimi składają się z czterech etapów nazwanych przez św. Ignacego tygodniami.

Pierwszy tydzień to czas spotkania z miłością miłosierną Boga. Poprzez modlitwę medytacyjną poznajemy jaka jest natura grzechu, jakie są jego skutki i jak wielkie zniszczenie niesie on ze sobą. Poznajemy także nasz osobisty grzech i jego konsekwencje. To wszystko dzieje się w świetle Bożej miłości, która nas uwalnia i wyprowadza z niewoli grzechu; miłości, która prowadzi do pojednania z Bogiem, innymi i sobą samym.

Drugi tydzień jest skierowany do tych, którzy po doświadczeniu wyzwalającej mocy Jezusa w pierwszym tygodniu chcą bardziej poznać Tego, który ich zbawił. Chcą Go bardziej pokochać i przyłączyć się do Jego zbawczej misji.

Trzeci tydzień to czas, kontemplacji męki Jezusa. Jesteśmy zaproszeni by poprzez modlitwę towarzyszyć Jezusowi w czasie Jego pasji. To czas, w którym uczymy się trwać przy Nim, dzielić Jego mękę i ból. Jednak przede wszystkim to czas kontemplacji (i doświadczania) Bożej miłości, która się za nas wydaje.

Czwarty tydzień jest ostatnim etapem rekolekcji ignacjańskich. W całości jest on poświęcony spotkaniom ze zmartwychwstałym Panem. Jesteśmy zaproszeni, by dzielić Jego radość i by doświadczyć owoców zmartwychwstania, a także by stać się wiarygodnymi świadkami tego wydarzenia. To czas uczenia się szukania i znajdowania Boga we wszystkim.

Synteza to propozycja rekolekcji skierowana do osób, które przeszył całą drogę czterech tygodni ćwiczeń, a które chciałyby pogłębić swoje życie z Bogiem korzystając z czasu milczenie i modlitwy. Proponujemy bądź to tzw. „syntezę klasyczną”, w której przez 8 dni modlimy się całością dynamiki ćwiczeń duchowych, bądź tzw. „syntezy tematyczne”, w których rozważamy konkretny temat związany z wiarą, Pismem św. itp.

 

Terminy rekolekcji 8-dniowych:

Rok 2015  (mamy jeszcze wolne miejsca)

25 kwietnia – 3 maja 2015 Tygodnie: I, II, (bez III), IV i Synteza  - W drodze z Maryją – o. Artur Wenner SJ
19 – 27 maja 2015 Tygodnie: I, II, III, IV i jako Synteza: Ćwiczenia z prowadzeniem indywidualnym 
30 czerwca – 8 lipca 2015 Tygodnie: I, II, III, IV i jako Synteza: Ćwiczenia z prowadzeniem indywidualnym 
18 – 26 lipca 2015 Tygodnie: I, II, III, IV  
1 – 9 sierpnia 2015 Tygodnie: I, II, III, IV 
19 – 27 sierpnia 2015 Tygodnie: I, II, III, IV i Synteza  klasyczna – o. Dariusz Wiśniewski SJ
12 – 20 września 2015 Tygodnie: I, II, III, IV i Synteza  - Błogosławieństwa Jezusa – o. Jan Mazur SJ
21 – 29 października 2015 Tygodnie: I, II, III, IV i Synteza  - Synteza z bibliodramą – p. Krystyna Sztuka, o. Dariusz Wiśniewski SJ
21 – 29 listopada 2015 Tygodnie: I, II, III, IV i Synteza  - Synteza z bibliodramą – p. Krystyna Sztuka, o. Dariusz Wiśniewski SJ
28 grudnia – 5 stycznia 2016 Tygodnie: I, II, III, IV i Synteza  - Przypowieści o Ojcu i Synu – o. Seweryn Wąsik SJ
Sprawdź termin w KALENDARZU calend

infoRekolekcje rozpoczynają się o godz 15:00, a kończą o godz. 13:00. Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem Ćwiczeń Duchowych. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Zakwaterowanie rozpoczyna się od godz. 8:30, natomiast pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18:00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, obuwie do chodzenia w budynku.


 

Aby zgłosić się na rekolekcje należy wypełnić odpowiedni kwestionariusz:

a) on-line:

Formularz zgłoszenia na PIERWSZY TYDZIEŃ

Formularz zgłoszenia na KOLEJNE TYGODNIE i SYNTEZĘ

 

b) lub pobierając odpowiedni kwestionariusz:

na pierwszy tydzień:pdf lub Word
na kolejne tygodnie i syntezę:PDF lub Word

który należy przesłać na adres widoczny w nagłówku strony:

* jako załącznik e-maila

* albo listownie, dołączając kopertę zwrotną ze znaczkiem.